BONO E

bonoe

BONO E


Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana do małych i średnich punktów handlowych, gdzie sprzedaż prowadzona jest z programu kompu-terowego a drukarka będzie fiskalnym uzupełnieniem tego stanowiska.

 

Pomimo niewielkich rozmiarów jej możliwości są ogromne.

 

Jest to drukarka fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia, paragony drukowane są na jednym, szerokim papierze bez równoczesnego zadrukowywania drugiej rolki papieru kopią. Rolki kopii wydruków użytkownik musiał przechowywać przez kilka lat, co zajmuje sporo miejsca a czytelność rolek po kilku miesiącach była znikoma. W tej drukarce kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy drukarki. Dane kopii zapisanych na karcie są dostępne dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na drukarce, lub odczytać w standardowym komputerze PC. Z danych tych na komputerze można sporządzać żądane raporty. Dzięki elektronicznej kopii zakładanie i wymiana papieru w mechanizmie drukującym jest znacznie prostsze, niż w dotychczasowych urządzeniach. Dodatkowo zastosowanie mechanizmu drukującego typu „clamshell” powoduje, że ta operacja jest dziecinnie prosta, odbywa się na zasadzie: „wrzuć i pracuj”.

 

Ten wysokiej jakości mechanizm drukujący, znanej firmy SEIKO, bardzo szybko i cicho drukuje paragony oraz niezbędne raporty i faktury VAT. Program pracy drukarki inteligentnie zarządza „zagęszczaniem” wszystkich wydruków, maksymalnie oszczędzając papier, nie pozostawiając niezadrukowanych powierzchni pomiędzy wydrukami.

 

Drukarka wyposażona jest w dwa niebieskie wyświetlacze graficzne. Wyświetlacz operatora ma 132 x 32 piksele a wyświetlacz klienta 132 x 64 piksele. Na wyświetlaczach tych drukarka bardzo dokładnie informuje kasjera o pracy drukarki, ułatwiając mu programowanie i sprzedaż, a klienta o sprzedawanych towarach, cenach oraz wartościach do zapłaty. Na wyświetlaczu dla klienta drukarka może wyświetlać teksty reklamowe oraz grafikę.

 

Klawiatura drukarki działa bardzo precyzyjnie, jest podświetlana niebieskimi diodami, dzięki czemu obsługa klawiatury jest bardzo łatwa i przyjemna. Klawisz nawigacyjny pomaga w poruszaniu się po rozbudowanym menu drukarki.

 

Drukarka może komunikować się z komputerem poprzez nowoczesne złącze USB lub tradycyjne RS232 za pomocą najbardziej popularnego protokołu komunikacyjnego w Polsce. Nazwa towaru drukowanego na paragonie może mieć do 40 znaków alfanumerycznych, na jednym paragonie można wydrukować nawet do 255 pozycji sprzedaży.

 

Drukarka posiada bardzo szeroką gamę wydruków niefiskalnych, które można wykorzystać do drukowania potwierdzeń, zestawień i innych dokumentów, koniecznych do funkcjonowania sklepu / firmy bez konieczności stosowania dodatkowych drukarek.

 

Drukarka wspiera akceptację kart płatniczych, jest możliwa współpraca z pinpadem, oraz systemami lojalnościowymi i doładowania pre-paid, a potwierdzenia płatności kartą, lojalnościowe lub zakupu pre-paid’a drukowane są na mechanizmie drukarki fiskalnej.

 

Dzięki zastosowaniu dwóch portów: PC i PC2 drukarka pozwala na sprzęgnięcie ze sobą różnych aplikacji, bez konieczności wykonywania w nich jakichkolwiek przeróbek. Jedna aplikacja (np. program sprzedaży) wysyła paragony poprzez port PC, a druga (np. system monitorujący albo system lojalnościowy) może je odczytywać z portu PC2. Istnieje możliwość zdefiniowania obu tych portów tak, aby drukarka była podłączona do komputera jednym kablem USB.

 

Drukarka posiada awaryjne zasilanie akumulatorowe. Dzięki niemu, w przypadku braku zasi-lania zewnętrznego można drukować paragony (np. z laptopa) oraz wykonać żądane raporty.

 

Gniazdo karty SD – elektronicznej kopii paragonu – znajduje się od spodu drukarki i jest zabezpieczone specjalną zaślepką, przykręconą śrubką. W razie konieczności użytkownik może tą zaślepkę odkręcić i wyjąć kartę elektronicznej kopii.

 

Cechy wyróżniające drukarkę BONO E:

 

Ergonomiczna obudowa z plastiku

Drukarka z elektroniczną kopia paragonu (brak drugiej rolki na wydruk kopii)

Zapis elektronicznej kopii na karcie SD, dostępnej dla użytkownika

Dostęp do danych zapisanych na karcie SD z poziomu drukarki (z możliwością wydruku)

Dostęp do danych zapisanych na karcie SD z komputera z możliwością ich przeglądania, raportowania, kopiowania i archiwizowania

 

Dostarczony wraz z drukarką program komputerowy do odczytu danych z karty SD z funkcją raportowania i wyszukiwania oraz do odczytu danych z pamięci fiskalnej z wykonaniem autoryzowanego raportu okresowego i miesięcznego fiskalnego

Zaawansowane zarządzanie energią

Wydajny wewnętrzny akumulator

Graficzne, niebieskie wyświetlacze LCD dla kasjera i klienta. Wyświetlacz klienta: 132x64 piksele, kasjera 132x32 piksele

Podświetlana klawiatura,

Złącza komunikacyjne RS232 oraz USB

Współpraca z większością programów sprzedaży przy użyciu najpopularniejszego protokołu komunikacyjnego na rynku

Nazwa towaru do 40 znaków

Nawet do 255 pozycji sprzedaży na jednym paragonie

Szybki wydruk

Jeden mechanizm clamshell – bardzo łatwa i szybka wymiana papieru, brak konieczności wymiany kopii paragonu

Zaawansowany system oszczędzania papieru (brak niezadrukowanego papieru pomiędzy paragonami, zagęszczanie wydruku przy krótszych nazwach, raportach itp.)

Papier szerokości 57 mm

Wydruk faktur VAT i kopii bezpośrednio na drukarce

Bardzo duża ilość wydruków niefiskalnych

Wydruki potwierdzeń akceptacji kart płatniczych, lojalnościowych oraz zakupu pre-paidów

Drukowanie kodów kreskowych towarów oraz numeru systemowego

Wydruk dodatkowych opisów towarów na paragonie

 

 

DANE TECHNICZNE

NAZWA BONO E

TYP Drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu

PRZEZNACZENIE praca w sklepach, marketach, hurtowniach, recepcjach hoteli, stacjach paliw, salonach samochodowych itp.

liczba towarów 250 000

liczba stawek PTU 7

nazwa towaru 40 znaków

nośnik kopii elektronicznej Karta SD Novitus

rodzaj termiczny typu "clamshell"

typ SEIKO, LTPC 245

szerokość papieru 57 mm

rodzaj membranowa

liczba klawiszy 4 + klawisz nawigacyjny (góra, dół, prawo, lewo)

klient LCD graficzny 132x64 piksele, do 8 linii po 24 znaki. Wyświetlanie ruchomej grafiki!

kasjer LCD graficzny 132x32 piksele, do 4 linii po 24 znaki.

złącza komunikacyjne 2 x RS232, 1 x USB

współpraca z urządzeniami komputer, terminal EFT, PinPad

sterowanie szufladą tak

z sieci zasilacz sieciowy 230 / 24V - 1,25A

awaryjne akumulator 6V, 3Ah

szerokość/wysokość/głębokość 146 / 145 (190) / 215 mm

waga 1,75 kg

 

CENA NETTO: 2 490 zł