Artykuły

Mini POS EMini POS E

Mini POS E to zupełna nowość na rynku urządzeń fiskalnych. Funkcjonalność nowoczesnej drukarki fiskalnej połączona z komputerem przenośnym PDA zamknięta w zwartej obudowie standardowej kasy fiskalnej. Urządzenie to wypełnia lukę pomiędzy standardowymi – nawet najbardziej zaawansowanymi technologicznie i programowo – kasami systemowymi a zestawami PC POS z zewnętrzną drukarką fiskalną.

Kasa zawiera w sobie moduł drukarki fiskalnej, moduł komputera klasy palmtop (PDA), kolorowy monitor LCD 5.7” i system operacyjny Windows® CE.Net 5.0. Urządzenie wyposażone jest w standardową podstawową aplikację sprzedaży, umożliwia komunikację sieciową, szeregową i modemową, interfejsy: USB Host i RS232 także z zasilaniem.

Kasa Mini POS realizuje zapis kopii wydruków na Elektronicznym Nośniku Danych (w postaci karty SD) zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Finansów z 28 listopada 2008 w sprawie warunków technicznych którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

 

Mimo, że z wyglądu jest bardzo podobna do zwykłych kas systemowych, to funkcjonalnością i możliwościami przewyższa wszystkie dostępne obecnie standardowe kasy systemowe. Pojemności baz danych tej kasy ograniczone są tylko poprzez zamontowaną pamięć FLASH, która może być rozszerzona poprzez montaż popularnych kart pamięci typu SD.

Aplikacje sprzedaży instalowane w tej kasie nie podlegają homologacji Ministerstwa Finansów i mogą być tym samym swobodnie rozwijane i szybciej dostępne na rynku niż to jest w przypadku standardowych kas fiskalnych. Kasy Mini POS E podłączone do Internetu mają możliwość automatycznej aktualizacji oprogramowania aplikacyjnego modułu komputerowego.

Akumulator kasy zapewnia także pracę modułu komputerowego w przypadku braku zasilania sieciowego, więc kasa nie wymaga dodatkowego zasilacza UPS.

Dzięki zastosowaniu mechanizmu drukującego o szerokości 57 mm kasa Mini POS pozwala na drukowanie faktur VAT bezpośrednio na swoim mechanizmie drukującym.

Kasa Mini POS umożliwia ustalenie waluty głównej, w jakiej prowadzona jest sprzedaż, możliwość jej zmiany z wyprzedzeniem na inną (zmiana waluty) oraz informacyjnego drukowania przeliczenia wartości paragonu z waluty głównej na dowolną walutę pod paragonem fiskalnym wraz z przelicznikiem i wydaną resztą.

Czytnik karty SD, na której rejestrowana jest elektroniczna kopia wydruków znajduje się pod pokrywą mechanizmu drukującego a sama karta jest dostępna dla użytkownika. Na karcie tej w chwili wykonywania raportu dobowego (po wcześniejszej weryfikacji poprawności zapisanych na niej uprzednio danych) zapisywane są otwartym tekstem dane wydrukowanych paragonów. Dane te mogą zostać w całości lub wybiórczo wydrukowane na życzenie obsługi na mechanizmie drukującym kasy fiskalnej, lub być przeglądane i obrabiane w standardowym komputerze PC. Każdy zapis na karcie SD opatrzony jest elektronicznym podpisem, który zapisywany jest również każdorazowo do pamięci fiskalnej i podlega weryfikacji podczas kolejnych zapisów. Czytnik kart SD jest zasłonięty specjalną nakładką, którą za pomocą wkrętu można przytwierdzić do obudowy drukarki. Gniazdo śrubki pozwala na założenie własnej plomby (np. z modeliny) – zabezpieczenie przed kradzieżą, lub nieautoryzowanym wyjęciem przez kasjera.

  

Główne zalety kasy Mini POS E:

Kopia wydruków rejestrowana na karcie SD

Praktycznie dowolne rozmiary baz danych ograniczone tylko rozmiarem pamięci która może być rozszerzona przy użyciu kart SD

Łatwe zarządzanie bazą towarową, takie jak w systemach z drukarką fiskalną czyli brak wydruków zmian bazy towarowej takich jak programowanie, usuwanie, zmiany nazwy towaru.

Pełna trwała historia wystawionych paragonów i operacji kasjera. Możliwość generowania raportów statystycznych za wybrany okres czasu. Możliwość robienia kopii zapasowej bazy danych na pamięciach USB Pendrive

Wygodna praca na kolorowym wyświetlaczu LCD TFT w graficznym interfejsie użytkownika z wbudowanym systemem pomocy.

Kasa w pełni on-line – żadne operacje na kasie i w paragonie nie blokują transmisji, zmian w bazie towarowej czy też przesyłania raportów.

Pełna obsługa protokołów sieciowych przez kartę sieciową lub modemy, funkcjonalność FTPManager – zdalne programowanie i raporty przy użyciu serwera FTP, przeglądarka Microsoft Pocket Internet Explorer i program do obsługi poczty elektronicznej

Kompatybilność protokołu komunikacji z PC z kasami PS3000.

Aplikacja sprzedaży jest stale rozwijana o nowe funkcje i może być aktualizowana zdalnie lub przy użyciu pamięci USB Pendrive.

  

Podstawowa konfiguracja kasy:

Moduł drukarki fiskalnej z szybkim mechanizmem drukującym wysokiej klasy typu CITIZEN LT286. Baza towarów drukarki fiskalnej (do kontroli stawek podatku) ma pojemność 150 000 towarów.

Moduł komputerowy klasy palmtop (PDA) z procesorem klasy Intel Strong ARM i zegarem 312MHz

Pamięć modułu komputerowego podstawowa: 64MB RAM, 128MB FLASH na system, aplikacje i dane.

Pamięć modułu komputerowego dodatkowa: karta pamięci FLASH typu SD na aplikacje i dane, montowana wewnątrz kasy (w zależności od opcji kasy i wymagań klienta) przez producenta przed sprzedażą lub serwis po sprzedaży.

Interfejsy:

karta sieciowa Ethernet 10/100Mbit

2x USB Host. Możliwe podłączenia np. myszy (nie jest konieczna do obsługi kasy), pamięci FLASH typu pendrive, stacji dyskietek, czytnika/nagrywarki CD-DVD, drukarek zewnętrznych z portem USB i obsługą języka PCL 4 lub nowszego.

4x RS232 z opcjonalnym zasilaniem. Dwa z tych portów współdzielą jedno gniazdo typu RJ-45 k do użycia ich obu na raz konieczny jest specjalny rozdzielacz i porty te są dedykowane głównie do obsługi wagi i skanera.

Audio – wspólne wyjście słuchawkowe/liniowe stereo i wejście mikrofonowe w postaci jednego wspólnego gniazda typu jack 2.5mm.

Czytnik pamięci iButton – pamięci te w postaci pastylek zastępują w tej kasie kluczyki a czytnik standardową stacyjkę. Używanie tych pamięci jest wygodniejsze niż kluczyków i umożliwia dokładanie nowych pamięci-kluczyków w miarę potrzeb klienta. Do zalogowania do kasy wystarczy przyłożenie pamięci do czytnika – nie trzeba podawać identyfikatora ani hasła.

Sterowanie szufladą na pieniądze

Monitor: LCD TFT 5,7” 320x240, kolorowy, podświetlany o wysokiej jasności i kontraście (na specjalne zamówienie możliwa opcja ekranu dotykowego).

Klawiatura: QWERTY i kasowa 30 + 39 klawiszy. Klawiatura jest starannie zaprojektowana i umożliwia wygodne sterowanie kasą i systemem operacyjnym bez użycia myszy.

Wyświetlacz klienta: alfanumeryczny LCD 2x16 znaków podświetlany.

Możliwa wersja z szufladą na pieniądze.

System Operacyjny: Windows® CE.Net 5.0 – zawiera Pocket Internet Explorer i MS SQL Server CE (wersja kompaktowa serwera bazy danych)

Standardowa aplikacja sprzedaży MINIPOS-Sprzedaż obejmująca m.in. pełną funkcjonalność kasy systemowej. Pojemności baz danych tej kasy ograniczone są tylko poprzez zamontowaną pamięć FLASH, rozszerzalną przy użyciu karty SD.

   

CENA NETTO: 3 990 zł (z szufladą)

w tym 90,00 zł licencja programu "MiniPOS Sprzedaż"