Artykuły

Bezgotówkowy system płatniczy na kasie fiskalnejSystem akceptacji kart płatniczych w oparciu o kasę z PIN Padem

NOVITUS SA korzystając z wieloletnich doświadczeń w budowie urządzeń fiskalnych oraz tworzenia aplikacji płatniczych zaprojektował system płatniczy, który umożliwia akceptację kart płatniczych VISA, MASTERCARD czy AMERICAN EXPRESS na kasach fiskalnych NOVITUS SA. Są to na chwilę obecną kasy takie jak: SOLEO PLUS E, SOLEO PLUS, PS 3000, PS 3000 PLUS, PS 3000 NET, Nano E, Mała Plus E. Do kasy poprzez port RS jest podpięty PIN Pad i3070, na którym znajduje się aplikacja płatnicza. Komunikacja z Agentem Rozliczeniowym (Bank Pekao S.A.) może się odbywać przez analogową linię telefoniczną PSTN (nie dotyczy Nano E i Mała Plus E), telefonię komórkową GPRS lub w przypadku kasy PS 3000 NET przez kartę Ethernet.

Zalety akceptacji kart płatniczych za pomocą kasy z PIN PademAutomatyczne przekazywanie kwoty z kasy do PIN Pada i odpowiedź PIN Pada o wyniku autoryzacji:

Likwiduje możliwość pomyłki przy przepisywaniu kwoty

Zwiększa szybkość obsługi klienta

Ułatwia personelowi wykonywanie transakcji (komunikaty na wyświetlaczu kasy i PIN Pada)

Ułatwia raportowanie - transakcje kartami są ujęte w Raporcie Stanu Kasy i Raporcie Obrotów Kasjerów

Wykorzystanie drukarki i portów kasy fiskalnej przez PIN Pad likwiduje konieczność posiadania osobnego terminala płatniczego obok kasy, co oszczędza miejsce na stanowisku kasowym.

Wynajęcie PIN Pada jest tańsze od wynajęcia terminala – mniejsze koszty.

W przypadku kasy PS 3000 NET możliwa jest autoryzacja poprzez kartę Ethernet kasy (po zestawieniu kanału VPN z Agentem Rozliczeniowym).

Transakcja płatnicza z podaniem kodu PIN - opis transakcji Sprzedawca rejestruje poszczególne towary na kasie fiskalnej a następnie wybiera formę płatności : KARTA

Kasa wysyła kwotę do zapłaty do PIN Pada, na którym pojawia się komunikat ODCZYTAJ KARTĘ

Sprzedawca odczytuje kartę w PIN Padzie i następnie weryfikuje zgodność nr karty z numerem wyświetlonym na PIN Padzie

Następnie klient wprowadza do pinpada osobisty kod PIN i następuje autoryzacja transakcji

Po pozytywnej autoryzacji PIN Pad wysyła do kasy informację, po której jest kończony paragon fiskalny oraz drukowane są dwa potwierdzenia wykonania transakcji płatniczej.